Haber

Türk kadın yüzücü Manhattan’da tarih yazdı

Özlem Özgüt YÖREKLİ – abdpost.com / ABD (IGFA) –Türkiye’den Manhattan bölgesine yaklaşık 8 saatte yüzerek ulaşmayı başaran 27 yaşındaki Bengisu Avcı, Triple Crown unvanını kazandı.

Bunu başaran ilk Türk kadın sporcu ve üçüncü Türk sporcu olarak tarihe altın harflerle geçti. Hunter daha önce Eylül 2022’de Catalina Kanalı kurslarını ve Nisan 2023’te Cebelitarık Boğazı’nı başarıyla geçmişti. Üçlemeyi Manhattan pistiyle tamamlamıştı.

Abpost editörü Özlem Özgüt Yörekli, Manhattan’da tarihe geçen Türk kadın yüzücünün ölümsüz anını suya atlayarak ölümsüzleştirdi.

TÜRK KADIN SPORCUSU İLKLERE ULAŞTI

1996 İzmir doğumlu milli sporcu, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Bölümü mezunu ve kendisi gibi açık su branşında yüzücü yetiştiren bir antrenör. Aynı zamanda Türkiye ve Boğaziçi şampiyonu olan sporcu, 2018 yılında 11 saat 29 dakikada Manş Denizi’ni yüzerek bunu en hızlı başaran Türk kadını oldu.

Öte yandan bu akşam 4 Haziran 2023 tarihinde bir diğer Türk atlet Murat Öz’ün Manhattan Adası’nı yüzerek Triple Crown derecesinin ikinci ayağını tamamlamış olacağı kaydedildi.

Bengisu Avcı, yanında tekneyle yüzerken, gece boyunca kendisine destek olan Öz’ün bu akşam Avcı yüzerken tekneden takviye vermesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu