Haber

Atina’da bakanlık önünde patlama

DUVAR -Yunanistan’ın başkenti Atina’da Çalışma Bakanlığı önüne yerleştirilen patlayıcı infilak etti. Yunan polisi, 3 Şubat Cumartesi günü erken saatlerde meydana gelen patlamada can kaybı veya yaralanmanın yaşanmadığını bildirdi.

Reuters’in haberine göre bir Yunan gazetesi bakanlığa bomba yerleştirildiğine dair bir çağrı aldı. Gazetenin olayı polise bildirmesinin ardından polis bakanlık alanını kordon altına aldı. Daha sonra bakanlık önünde patlama meydana geldi. Patlamada binanın hasar gördüğü ve camların kırıldığı belirtildi.

’40 DAKİKA SONRA PATLAMA OLACAK’

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Yunanistan Devlet Televizyonu ERT, patlamaya ilişkin haberinde kimliği belirlenemeyen kişilerin bugün yerel saatle 00.49’da EFSYN gazetesini aradığını ve 40 dakika sonra Çalışma Bakanlığı önünde bombanın patlayacağını bildirdiğini bildirdi. . İhbarın ardından bölgede tahliye çalışması başlatan polis, yolu trafiğe kapattı.

Çantaya yerleştirilen bomba gece saat 01.29’da patlayarak Çalışma Bakanlığı ve çevresinde hasara yol açarken, ilk kez gündeme gelen ‘Devrimci Sınıf Öz Savunması’ adlı örgütün ERT televizyonunun haberine göre, patlamanın sorumluluğunu üstlendi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

haber-kadisehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu