Haber

İddia: Kongrede Akşener’e karşı Günay Kodaz aday olacak

UYGUN Partisi 3. Olağan Kongresini 24 Haziran Cumartesi günü yapacak. Yeniden aday olacak olan Akşener’in kurultayda ittifakın geleceğine ilişkin fikirlerini aktaracağı belirtildi. Akşener’in seçim sonrası Kurucular Kurulu ile görüşme yapmadığı öğrenildi. Parti içi muhalefet olan Ortak Akıl Platformu’nun Kurucular Meclisi üyesi Günay Kodaz’ı Akşener’in huzuruna çıkaracağı iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, partinin A grubu muhalif isimlerinin Akşener’e karşı aday ve yeni kadro hazırlamaya devam ettiği belirtildi. Parti içi muhalefet Akşener’e aday gösterip göstermeyeceğini yarın açıklayacak. Muhalefetin Kodaz’ı aday gösterme iddiası üzerine il başkanları Akşener’e açıklama yaptı. Ancak ÂLÂ Partisi Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ın ‘imzalamıyorum’ diye il başkanlarına açıklama gönderdiği öğrenildi. Kodaz’ın partinin bazı WhatsApp kümelerinden kaldırılması da dikkat çekti.

‘AKŞENER BİZE KAPILARINI KAPATTI’

Kodaz, “Partinin kurumsallaşamadığını ve yapısının giderek bozulduğunu anladım. Parti ideallerine uymayan bir karar alma süreciyle karşı karşıyayız. Biat etsek parti içinde siyaset yapabilirdik. AKP ve MHP’li yola çıktığımızda bize her şeyi soran Akşener, “8 yıl sonra geldiğimiz noktada hiçbir şekilde yanımızda değiliz. İlgisiz bir Akşener’e dönüştü. Akşener bize kapılarını kapattı. Bana bir görev verilirse onu hakkıyla yerine getiririm. O podyuma çıktığımda kazanmak için çıkıyorum.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu