Haber

Donan Çıldır Gölü’ne büyük ilgi

Donan Çıldır Gölü’ne büyük ilgi

Görenler koşarak geldi

Çıldır Gölü’nde hafta sonu yoğunluğu

Kısmen buzla kaplı KARS Gölü Çıldır, görenleri büyülüyor. Doğu Ekspresi ve sağlık kurumlarıyla Kars’a gelenlerin ilk durağı Çıldır Gölü oldu.

Öte yandan Kars tarafında donan Çıldır Gölü’ne kızaklarını indiren kızaklar, vatandaşların buz üzerinde kızaklarla fotoğraf çekmesine olanak sağladı. Yeterli kalınlığa ulaşmadıkları için kızak gezintileri yapmayan kızakçılar, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kars’ın Arpacay ilçesine bağlı Taşbaşı köyünde hafta sonu yoğunluğunun yaşandığı Yunus’un yerine gelen vatandaşlar, güneşli ve ılık havada buz üzerinde eğlenme fırsatı buldu. Kızağa binerken fotoğraflanan vatandaşlar, kızakçıların belirlediği bölgelerde buz üzerinde gezdi.

“Umarım içine düşmem, ben yüzme bilmiyorum”

Samsun’dan tur acenteleri aracılığıyla Kars’a geldiğini anlatan Meral Dalay, “Çok beğendim, çok heyecanlıyım. Biraz kar var ama idare ederiz. Buranın güzelliğini görüyor musunuz? Ben düşmem, yüzme bilmem.”

Çok güzel bir ortam, çok keyif aldık. Donmadığını duymuştum ama donmuş, görmek istediğimizi gördük. Memnun kaldık, biraz tedirginlik var ama artık kaygımı yendim. Bir iki fotoğraf çektik” dedi. Çıldır Gölü’nün yeni donduğuna dikkat çeken kızakçı Ertan Daşdemir, “Buzlar yeni başladı, atları koşturamıyoruz, üzerine çıkıyoruz. Atlı kızaklarla misafirlerimize fotoğraf çektiriyoruz ve birkaç gün sonra kızak turlarına başlıyoruz. Talep çok, umarım bu dönem o kadar fazla olur.” Buz üzerinde bol bol fotoğraf çekilirken, buz üzerinde yürüyen vatandaşların renkli görüntüleri kameralara yansıdı.

Öte yandan Kars’ta Çıldır Gölü donmaya başlarken, Ardahan bölgesinde buz olmaması görenleri şaşırtıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu