Haber

Çubuk halkı, ilçeye gelen depremzedeler için seferber oldu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde evleri hasar gören bazı aileler Ankara’nın Çubuk ilçesinde misafir edildi.

Kaymakamlık ve Çubuk Belediyesi öncülüğünde ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan “Çubuk Yardım Eli Platformu” ile ilçe genelinde yardım kampanyaları sürüyor.

Çubuk Belediyesi’nin desteğiyle “Benim Evim Senin Evin” kampanyası kapsamında deprem bölgesinden gelenler ilçede tahsis edilen adreslere yerleştiriliyor.

İlçe halkının da desteğiyle gelen giysi ve temel ihtiyaç malzemeleri “Esenlik Hayır Çarşısı”nda toplanıyor. İlçeye yerleşen depremzedeler kıyafet, ayakkabı ve hijyen malzemelerini buradan karşılıyor.

Türk Kızılayı Çubuk Şubesi aşevinde günde iki öğün gönüllüler tarafından verilmeye başlandı.

Aşevi Başkanı Gazi Karakuş yaptığı açıklamada, ilçeye yerleşen 400 aileye sıcak yemek dağıttıklarını söyledi.

Evde oturmak yerine isteyerek işe geldiğini belirten Derya Yılmaz, “Tek yürek, tek bilek çalışmak için buradayız. Amacımız yaraları birlikte sarmak.” söz konusu.

Arkadaşlarına yardım etmek için isteyerek işe geldiğini belirten Fatma Esgin, “Evde kalmakla yetinmedik” dedi. ifadesini kullandı.

Hatay’dan geldiği Çubuk’ta misafir edilen Özcan Dokuycu, ilçe halkına teşekkür ederek, “Evimiz ağır hasar gördü. Çok şükür yıkılmadığı için buraya sağ salim gelebildik. Geldik. Bir akrabamız sayesinde ilçeye geldik. Çok şükür burada bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyorlar.” dedi.

cinarcikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu