Haber

Cevdet Yılmaz’dan Rize’ye övgü

RİZE (İGFA) – Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Rize ziyareti kapsamında Ticaret Borsası’nda düzenlenen “Rize İş Dünyası Buluşması” toplantısına katıldı.

Başkan Yardımcısı Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Rize Belediyesi’nin geliştirdiği Çay Atıklarından Kömür ve Enerji Üretim Tesisi’nin tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirterek, “Geçmişte çaydan nasıl kurtuluruz diye düşünüyorduk. Atık ve onun nasıl yok edileceği, artık bir hammadde, bir girdi oldu.” dönüştü. Biz buna döngüsel ekonomi diyoruz. Bir bölümün çıktısı olan ve atılacak durumdaki işler, başka bir bölümün girdisi haline geliyor. Döngüsel ekonomi budur. Bir yandan çevreyi korursunuz, diğer yandan girdi maliyetlerini düşürür ve daha rekabetçi bir ekonomik yapı yaratırsınız. Türkiye’nin bu tür projelere çok ihtiyacı var. Bu tür projelerin sayısını daha da artıracağımızı umuyorum” dedi. söz konusu.

Belediye Blokları Kentsel Dönüşüm Projesinin örnek bir çalışma olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Yılmaz, “Sizi tebrik ediyorum, gerçekten örnek bir çalışma. Trafiğe kapalı bir alanda ofis binaları ve açık ticari alışveriş merkezi şeklinde bir yapı. Umarım örnek olur ve bu tür projeleri diğer bölgelerde de görürüz.” dedi.

Rize İş Dünyası Toplantısı’na, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, AK Parti Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan katıldı. Yılmaz’a Rize Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu da eşlik etti.

akpinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu